Jsme 10. chlapecký oddíl střediska Pětilisté růže z Jindřichova Hradce a jsme součástí organizace Skaut - český skauting ABS. Skautingem se zabýváme již 20 let a naši vůdci jsou lidé, kteří sami prošli skautskou výchovou a mají mnohaletou zkušenost s vedením oddílu. I když na začátek skautování není nikdy dost pozdě, náš oddíl mezi sebe přijímá primárně chlapce, kterým je 6 až 9 let.

Oddílové schůzky

Setkáváme se pravidelně každý týden na oddílových schůzkách, které se konají v pátek od 16 do 18h v naší klubovně v prostorách objektu farního úřadu (viz kontakt). Při těchto setkáních se učíme novým dovednostem, které jsou důležité při pohybu v přírodě, hrajeme pohybové i klidové hry, abychom se naučili spolupráci mezi sebou, a někdy i pracujeme a tím získáváme nové zkušenosti.

Celodenní výpravy

Dále se scházíme zpravidla jednou za měsíc v sobotu a jdeme na výpravu do přírody či navštívit jiné město, hrad, zámek, zajímavé místo atd. Celodenní výpravy, a vyjímečně také dvoudenní výpravy s přespáním, přispívají k dalšímu rozvoji našich dovedností a znalostí.

Letní tábor

Vyvrcholením celého skautského roku pak bývá letní tábor, který se odehrává uprostřed krásné přírody České Kanady, totiž na Bukové pasece u Landštejna. Délka trvání táboru je obvykle 14 dní.

Družiny

V dnešní době má oddíl necelých 20 členů, kteří jsou rozděleny do 2 fungujících družin: Panterů a Sokolů. Sokoli jsou mladší vlčata (6 - 9 let) a Panteři starší vlčata (10 - 13 let) a skauti. Doufáme, že se brzy dočkáme dalších skautů, aby se z družiny Panterů mohla stát pravá skautská družina.