Sraz byl v 8:30 u klubovny. Na výpravu přišel Chrstík, Joel, Vlk, Vašek, Kuba, Ondra Radek, Vítek Pavouk a Tonda.

Ještě než jsme vyšli, tak jsme asi do půl desáté zpracovávali dřevo na faře. Když vše bylo uklizené, tak jsme vyšli. Šli jsme směr pod gymplem a pak jsme se dali směrem na Radouňku. Potom jsme z cesty uhli a prošli to menší cestou až do Radouňky, v Radouňce jsme měli an křižovatce první přestávku. Když jsme se napili a trochu najedli šli jsme dál. Vyšli jsme z Radouňky a šli kousek lesem, po chvilce jsme se objevili na rozcestí, dali jsme se doleva. Kousek od té křižovatky byl i rybník(pozn. redakce: Velký Hroch), ale ten jsme neviděli. Po chvíli cesty jsme se objevili na asfaltové cestě z které byl i vidět Jindřichův Hradec, a i věž u které máme klubovnu. Z této cesty jsme se napojili na hlavní silnici asi deset minut jsme šli na hlavní silnici (pozn. redakce: asi 2 minuty:)) z té jsme potom uhli doleva do lesa. A už jsme byli v oboře.

Kus jsme šli po prašné cestě podél kamenné zdi, kterou nechali postavit nacisté. Potom jsme zase uhli z cesty a šli do otevřené obory a dostali se k rybníku. Tam jsme si dali pauzu a něco si k oboře řekli. Když jsme se zase najedli a napili, tak jsme se otočili a vrátili se na cestu a šli dál až jsme došli zase na křižovatku šli jsme rovně a asi 5 minut od té křižovatky byl další rybník. Tam jsme se usadili, všichni šli na dřevo, Chrstík s Joelem připravovali oheň a Pavouk ho lámal a dávl na hromadu. Když bylo vše hotové Joel všem ukázal magnesiové křesadlo, kterým později oheň zapálil. Na ohni jsme si opekli buřty a klobásy. Když jsme se  "naobjedvali", tak jsme se domluvili, že si zahrajeme Totem.

Rozdělili jsme se na dva týmy a každý tým si určil svůj totem. Oba týmy se rozeběhli od kamenné zdi(to byla dělící čára) a šli si hledat místo pro svůj totem. Tým Joela kde byl Vítek, Radek, Pavouk a Tonda si svůj kruh s totemem udělali v hluboké díře u posedu. A tým Vlka, kde byl zase Ondra, Sid, Vašek a Kuba si ho udělali hned u druhé dřevěné zdi, takže hra mohla začít. Nejdřív oba týmy běhali po napřátelském území a totem hledali, takže ze začátku jen taková pátračka. Po chvíli Kuba pronikl na naše pole a podařilo se mu najít náš totem, naštěstí jsme ho vyhnali, ale potom se tam dostal zase a pronikl až do kruhu, dokonce se mu z kruhu podařilo i vyběhnout, ale na své pole se už nedostal, takže jsem si svůj totem vrátili zase na místo. Ale i tým Joela se začal dostávat k totemu, až se nám to podařilo. Do kruhu nakonec vnikl Radek, Tonda a potom i Pavouk. Chvíli jsme se dohadovali že byl Kuba před vniknutím do svého kruhu chycený, protože měl nepřátelský totem. V tu chvíli využil Pavouk chvíle, totem nepřátelského týmu si strčil do kapsy a nenápadně odešel z kruhu. U kamenné zdi mával šátkem a volal na ostatní, ti se za ním rozběhli, především Kuba, ale už ho nezastavil, takže to byla remíza a také bylo asi dvě hodiny, takže byl nejvyšší čas vyrazit zpátky ke klubovně. Vše jsme si tedy zabalili, uhasili oheň a šli ale ještě než jsme vyšli přijel tam asi nějaký lesník, ale Chrstík to s ním vyřídil, takže jsme mohli v klidu jít.

Vrátili jsme se zase do obory k rybníčku, ale šli jsme dál cestou a lesem, zase sme šli kus lesem až jsme došli k vesnici, tam jsme prošli a napojili se na alej, pak jsme vyšli malý kopeček až jsme došli do další vesnice. Tam byla zase křižovatka, na které jsme se dali doleva, až jsme zase byli na asfaltové silnici. Došli jsme k železničnímu přejezdu a zase byl před námi velký kopec, ten vyšli a zase jsme viděli Jindřichův Hradec. Po chvíli jsme se objevili na mostě z kterého byla vidět silnice, která vedla do J.Hradce. Z mostu jsme šli směrem Sládkův kopec až jsme se dostali do Bratské ulice. Šli jsme podél řeky Nežárky až jsme se dostali na hřiště pod gymplem, kam chodíme o schůzkách. Prošli jsme to cestou až do husových sadů až do klubovny a tam jsme se rozloučili a rozešli se domů.

Pavouk