Na poslední srpnový víkend si pro nás připravil Cukr ve spolupráci s Jezevcem výpravu do Broumovských skal. Nakonec jsme se na výpravu sešli tří (Cukr, Jezevec, Batman). Jako nejvhodnějsší dopravní prostředek pro přiblížení jsme zvolili auto. Cesta z J.Hradce do Martínkovic u Broumova, kde jsme měli naplánované první přespání, byla dlouhá 250km a trvala něco kolem pěti hodin. Jezevec, jelikož cestoval z Brna, se k nám připojil v Pardubicích. První noc ze čtvrtka na pátek jsme strávili v turistické základně u Nývltů.

Ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne. Předpověď hlásila, že tento den je očekáváno přes 35 °C. Po krátkém nákupu jsme se vydali na cestu. Byli jsme rádi, že jsme mohli takto teplý den strávit ve stínu zalesněných Broumovských skal. Udiveni jsme procházeli kolem pískovcových útvarů a přemýšleli jsme, jak mohl z pískovce udělat čas, voda a vzduch tak nádherné tvary. Cestou jsme také narazili na skupinky horolezců, kteří nám přihlížejícím ukazovali, co dokáží. Pokračovali jsme dále až jsme dorazili k barokní kapli na vršku zvaném Hvězda, tam jsme se pokochali nádherným výhledem a zašli na polévku do vyhlášeného turistického hotelu Hvězda, kde na nás dýchla atmosféra První republiky. Poté jsme sešli z CHKO a rozbili stan.

V sobotu ráno jsme se vydali přes Kočičí skály na Ostaš, kde jsme krátce poobědvali a poté jsme zamířili k Adršpašsko-Teplickým skalám. Tam jsme si prohlédli zříceninu hradu s výstižnym jménem Skály, kde byli jako hradby použity na místě stojící pískovcové skály. Za pozvolně horšícího počasí jsme došli k vyhlídce zvané Lokomotiva, kde jsme udělali společnou fotku a poté jsme již rychle pospíchali do Teplic nad Metují, kde v tuto dobu probíhal festival horolezectví. Tam jsme došli již za deště. V rychlosti jsme si postavili stan v místnim parku. Večer jsme pak něco pojedli a taky jsme si poslechli místní kapelu Pumpa, která zakončovala festivalový večer.

V neděli ráno jsme se podívali se zájmem na závody žen v boulderingu no a pak už nás čekala cesta zpět k autu do Martínkovic. Po nezdařilém pokusu přiblížit se vlakem, jsme se vydali na zpáteční cestu pěšky. Ale nelitovali jsme. V Polici nad Metují jsme navštívili muzeum stavbnice Merkur, kde jsme si pečlivě a s radostí prohlídli celou expozici.

Po třetí hodině odpolední jsme dorazili do Martínkovic k autu a plni zážitků jsme odjeli do svých domovů.